Ćwiczenia idealnie dla kobiet w wieku 40+. Wykonuj je systematycznie co tydzień.

Regularność warunkiem skuteczności ćwiczeń!

Nie od dziś wiadomo, że najlepsze efekty przynoszą ćwiczenia, które są wykonywane regularnie, a nie tylko sporadycznie. Jest to szczególnie istotne u dojrzałych kobiet. U nich to bowiem zmiany hormonalne wpływają na pogorszenie przemiany materii i determinują stopniowy przyrost zbędnych kilogramów.

Kobiety po 40-tce powinny ćwiczyć przynajmniej raz w tygodniu nie tylko dla utrzymania prawidłowej wagi. Regularna aktywność fizyczna wzmacnia tkankę kostną i usprawnia mięśnie, a także wpływa na dobry stan naczyń krwionośnych, zapobiegając powstawaniu żylaków, niezwykle uciążliwych zwłaszcza dla żeńskiej części społeczeństwa.

Ważne jest, aby wysiłek fizyczny dostosowany został do wieku osoby ćwiczącej. Często zdarza się bowiem, że kobiety po 40. roku życia rozpoczynają trening od biegania, uznawanego powszechnie za najlepszy sposób zrzucenia wagi. Intensywny bieg może przynieść w tym przypadku zupełnie odmienne rezultaty i zakończyć się nadmiernym obciążeniem stawów i mięśni, co może znacząco zniechęcić je do dalszego wysiłku.

Sprawność ruchowa po 40 roku życia jest możliwa!

Aby zachować sprawność ruchową i dobrą kondycję po 40. roku życia, kobiety powinny postawić przede wszystkim na odpowiednio dobrany zestaw ćwiczeń i ich regularność. Pozwala to nie tylko obniżyć ilość zbędnych kilogramów, ale również skutecznie kontrolować ich przyrost.

Właściwie dobrane ćwiczenia nie powodują dużego obciążenia, a więc mogą być wykonywane nawet każdego dnia, co z kolei wpływa na ich efekty. W tym przypadku warto postawić na odpowiednie zestawy, dedykowane do poszczególnych partii ciała.

Mięśnie pleców i brzucha

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!