To jest 300-letni sekret tych ciasteczek. Sprawdzony przepis.

Ciasto Linz ma ponad 300 lat, a jego ojczyzną jest austriackie miasto Linz, gdzie również istnieje oryginalna receptura, która jest przestrzegana co do joty do dziś w Austrii i innych częściach świata.

Sekret ciastek Linz

Mówi się, że autorem przepisu był miejscowy cukiernik, który słynął z dokładności i precyzji. Opracował recepturę w taki sposób, że przestrzeganie podstawowej alchemii – proporcji składników – zawsze musi się udać. Włączył do receptury proste proporcje 3:2:1 .

Jeśli będziesz go przestrzegać, upieczesz prawdziwe ciasto Linz dokładnie tak, jak słynny cukiernik z Linzu. Ten stosunek mówi o reprezentacji zwykłej mąki, masła i cukru.

Składniki:

  • 450 g mąki pszennej
  • 300 g dobrze schłodzonego masła
  • 150 g cukru pudru
  • 1 żółtko

Przygotowanie:

Kluczem jest szybkie wymieszanie ciasta, aby masło nie zmiękło za bardzo. Dodać do ciasta trochę niezmielonego goździka, szczyptę skórki z cytryny (dla lepszego aromatu) i szybko zagnieść. Dobrze jest zawinąć ciasto w folię i odstawić na około 1 godzinę do lodówki.

Następnie przenieś na oprószoną mąką powierzchnię roboczą. Rozwałkowujemy i wycinamy dowolne kształty. Ciastka układamy na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia i pieczemy w 160 stopniach przez 10-15 minut. Ważne jest, aby użyć kwaśnych dżemów, aby wydobyć słodycz ciasta.

Znakomite jest również połączenie z domową konfiturą śliwkową.

Triki na idealne ciastka – żeby się nie sklejały i nie łamały!

Ważne jest, aby wszystkie surowce użyte do ciasta Linz miały temperaturę poniżej 20° C. W przeciwieństwie do większości innych ciast, masło lub tłuszcz piekarski powinny być tak zimne, jak to tylko możliwe. Aby tłuszcz jak najlepiej wkomponował się w mąkę, zetrzyj go na grubej tarce i najpierw dobrze wymieszaj widelcem z pozostałymi składnikami.

Możesz także użyć miksera elektrycznego ustawionego na najniższą prędkość. Jeśli chcesz mieć naprawdę dobre i kruche ciasto, najważniejsze jest, aby używać tylko żółtek, nigdy całych jaj.

Kiedy ciasto Linz się kruszy

Następnie przetwarzaj ciasto tak szybko, jak to możliwe. Ważne jest, aby ręce były jak najzimniejsze. Nie należy go przetwarzać zbyt długo, ponieważ tłuszcz się nagrzeje i wsiąknie w mąkę. W ten sposób ciasto Linz byłoby gotowane na parze, nie byłoby dobrze uformowane, a po upieczeniu byłoby twarde i kruche. Jeśli ciasto jest podgrzewane i gotowane na parze, pęka, przykleja się do deski i kruszy. Jego uratowanie jest dość trudne.

Zdecydowanie nie dodawaj mąki, tylko wstaw na chwilę do lodówki lub spróbuj dodać trochę zimnej wody . Lub przynajmniej przerobić część na nowe ciasto. Jeśli do ciasta na ciasteczka Linneusza dodasz kilka kropel octu , nie będzie się ono kruszyć i znacznie lepiej będzie się rozwałkowywać.

Jeśli do jajek dodamy trochę soku z cytryny, ciasto będzie jeszcze bardziej kruche i lżejsze. Ten sam efekt uzyskasz, jeśli do mąki dodasz również odrobinę mąki skrobiowej.

You might also like

Comments are closed.

error: Zakaz kopiowania treści!