Sałatka z szynką drobiową i brokułami – w sam raz na imieniny.

Sałatki można podawać przy okazji imprez okolicznościowych, takich jak np. urodziny czy też rocznica związku. Każdy ma swoje właśnie niepowtarzalne pomysły na sałatki, a czasami dziej się nawet tak, że sałatki wykonuje się spontanicznie na bazie tych składników, jakimi akurat dysponuje się w swojej lodówce.

Jednym z przykładów sałatek, które mogą być doskonałym połączeniem składników, które z pozoru do siebie niezbyt pasują jest sałatka z szynką drobiową, makaronem oraz z brokułami.

Do sałatki potrzebne będą nam kolejno makaron np. świderki lub wstążki. Ważne jest przede wszystkim to, aby był to dość gruby i dość twardy makaron, aby po połączeniu go z innymi składnikami sałatki nie stracił on swojego smaku.

Następnym składnikiem sałatki będzie szynka drobiowa. Najlepiej aby był to jakiś rodzaj polędwicy drobiowej. Dodatkiem będą jeszcze brokuły oraz pieczarki. Makaron do sałatki należy ugotować do miękkości. Następnie należy pokroić w drobną kostkę szynkę drobiową.

Należy także podsmażyć pieczarki. Najlepiej jest, aby pieczarki podsmażać na niewielkiej ilości masła lub oleju i dodać do całości dużą cebulę, pokrojoną w kosteczkę, która idealnie podkreśli smak każdej potrawy.

Koniecznie do sałatki trzeba dodać także brokuły, które można ugotować. Trzeba jednak uważać, aby tego warzywa za bardzo nie rozgotować, gdyż wówczas będzie się rozsypywał po całej sałatce.

Uzupełnieniem sałatki jest jeszcze majonez. Wszystkie składniki należy połączyć ze sobą i sałatka gotowa.