Cynamon na dobry humor

Gdy za oknem ciągnie się zima a dni są bardzo krótkie, często dopada nas chandra spowodowana zbyt małą ilością promieni słonecznych, które w tym czasie docierają na ziemię. Dodatkowo zwykle tę część dnia spędzamy zamknięci w biurach ,toteż nie mamy okazji zakosztować nawet niewielkiej ich dawki.

Dobrym sposobem na poprawę humoru jest cynamon. Ta przyprawa ma mnóstwo zalet i można ją wykorzystać na wiele różnych sposobów. Jej wspaniały aromat i właściwości rozgrzewające, szybko poprawią nawet najpodlejszy nastrój.

Cynamon jest świetnym dodatkiem do ciast np. piernika. Sprawdzi się także idealnie w szarlotce, którą podawać można na ciepło lub na zimno. A także jako składnik wielu deserów, napojów oraz sosów.

W zimne dni warto zastosować cynamon do przygotowania rozgrzewających napojów. Dobrze będzie smakowała herbata z dodatkiem cynamonu, miodu i cytryny.

Absolutną rewelacją jest kawa ze śmietanką ugotowaną z dodatkiem cynamonu, kostką gorzkiej czekolady oraz skórką pomarańczy. świetnym pomysłem na zimowe wieczory przed telewizorem jest rozgrzewający i aromatyczny grzaniec.

Do jego przygotowania potrzeba czerwonego wina, cytrusów, goździków, cynamonu oraz imbiru.