Każdego wieczoru w naszym mieście unosi się ten orzeźwiający aromat – wszyscy z jakiegoś powodu palą kawę

Lato to jeden z najpiękniejszych sezonów. Ale byłoby jeszcze lepiej, gdyby nie irytujące komary i inne uciążliwe owady. Niestety wiele z nich roznosi również różne choroby.

Produkty sklepowe, które mają za  zadanie się ich pozbyć niestety nie zawsze są skuteczne, są również drogie i bardzo toksyczne. Dzieci są na nie szczególnie wrażliwe.

Te produkty często powodują nie tylko alergie, ale także choroby serca, a także negatywnie wpływają na komórki nerwowe. Dlatego radzimy zapomnieć o tych sklepowych specyfikach i zacząć zbierać fusy z kawy …

Komary i inne owady mają wiele receptorów węchowych, dzięki czemu szukają („węszą”) źródeł krwi. To czyni je bardziej wrażliwymi na niektóre zapachy. Na przykład zapach dymu.

Dlatego najlepszym sposobem ochrony przed irytującymi owadami jest podpalenie fusów z kawy. Po pierwsze, wydziela silny aromat. Po drugie, wytwarza dużo dymu.

Jeśli zdecydujesz się usiąść na zewnątrz, na tarasie lub na balkonie, po prostu umieść suchą kawę na folii aluminiowej lub talerzu i podpal ją. Możesz również dodać zgnieciony liść laurowy.

Jest to sposób bardzo skuteczny a do tego jest całkowicie nieszkodliwy dla ludzi. Pomaga również pozbyć się nie tylko komarów, ale także much, mrówek i ślimaków.

Atak komarów rozpocznie się w drugiej połowie czerwca, dlatego zalecamy zapisanie tego artykułu w zakładkach i podziel się nim ze znajomymi w mediach społecznościowych.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

error: Zakaz kopiowania treści!