Środki ludowe na zmęczenie z receptury naszych babć: 4 najprostsze opcje

Poranki bywają bardzo trudne, zwłaszcza wczesną wiosną, kiedy ciało jest jeszcze wyczerpane i czuje się bardzo zmęczone po zimnej i ciemnej zimie. Brak witalności uniemożliwia nam radzenie sobie z ważnymi zadaniami i przyczynia się do pogorszenia nastroju.

Aby utrzymać ciało w dobrej kondycji i mieć dużo energii, spróbuj przygotować jeden z 4 środków na chroniczne zmęczenie. Każdy z nich składa się z maksymalnie 3 składników, a korzyści dla zdrowia jest cały ogrom.

4 środki na chroniczne zmęczenie organizmu

Aby nabrać formy i przestać zasypiać w miejscu pracy czy na zajęciach wystarczy przygotować jeden z domowych środków, które pomogą pozbyć się chronicznego zmęczenia. Każdy z nich jest przygotowany w prosty sposób i składa się z tanich i ogólnodostępnych składników.

Miód i orzechy

Składniki

  • 150 g obranych orzechów włoskich
  • 150 g płynnego miodu
  • 1 cytryna

Przygotowanie

Zmiel orzechy, a cytrynę zmiel przez maszynkę do mielenia mięsa lub użyj blendera.

Do mieszaniny dodaj płynny miód i dokładnie wymieszaj. Umieść wszystko w szklanym słoiku z pokrywką i przechowuj w lodówce. Jedz 1 łyżkę mikstury dwa razy dziennie na pusty żołądek, popijając szklankę czystej, ciepłej wody.

Sok winogronowy

Aby przygotować sok, weź kilogram winogron dowolnej czerwonej odmiany i wyciśnij z nich sok za pomocą podwójnie złożonej gazy. Następnie wlej do szklanego słoika, szczelnie zamknij pokrywkę i przechowuj w lodówce nie dłużej niż przez tydzień. Pij 2 łyżki soku przed posiłkami dwa razy dziennie.

Napar iglasty

Składniki

  • 2 łyżki rozdrobnionych igieł sosny
  • 3 łyżki miodu
  • 200 ml wody

Przygotowanie

Zalej igły wodą i zagotuj.

Gotuj na małym ogniu przez około 30 minut, a następnie zdejmij z ognia, ostudź, dodaj 3 łyżki miodu i pozostaw na godzinę w ciepłym, suchym miejscu.

Jedz 2 łyżeczki codziennie po obiedzie.

Mleko z miodem

Składniki

  • 200 ml mleka
  • 1 łyżka miodu
  • 0,5 łyżki kwiatostanów z kwiatów rumianku

Przygotowanie

Rumianek zalej mlekiem i zagotuj na małym ogniu, odstaw do ostudzenia.

Odcedź miksturę przez podwójną warstwę gazy i dodaj do niej miód.

Przygotuj napar bezpośrednio przed spożyciem. Najlepiej pij go późnym wieczorem, ponieważ pozytywnie wpływa na spokojny sen i stabilizuje układ nerwowy.

Wybierając produkt, należy wykluczyć wszelkie możliwe reakcje alergiczne, aby sobie nie zaszkodzić. Nie zapominaj również, że środki domowe odgrywają ważną rolę terapii wspomagającej – w związku z leczeniem zawsze musisz skontaktować się z lekarzem.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

error: Zakaz kopiowania treści!